email-iconcarelatvia@gmail.com phone-icon +371 67147906
LATVIJAS VESELĪBAS TŪRISMA KLASTERIS

PLASTISKĀ ĶIRURĢIJA

PLASTISKĀ ĶIRURĢIJA

183

Acu plakstiņu plastiskās operācijas

Acu plakstiņu plastiskā operācija ir ieteicama un ļoti efektīva manipulācija, lai noslīdējuši acu plakstiņi un maisiņi zem acīm nepadarītu cilvēku izskatā vecāku par saviem gadiem, lai cilvēks neizskatītos bez iemesla noguris, kā arī bieži vien tas nebūtu kā traucēklis redzei. Šīs operācijas var veikt gan medicīnisku indikāciju dēļ, gan tajos gadījumos, kad tas ir apsvērums ārējā izskata uzlabošanai. Operācija tiek veikta sertificēta oftalmologa-ķirurga vadībā, kas ir neatsverams ieguldījums lieliskam rezultātam. Acu plakstu plastiskā operācija palīdz atgūt možāku, jaunāku un atpūtušos sejas izskatu. Prasti operācija tiek veikta lokālā anestēzijā, un dažu stundu laikā pēc operācijas var doties mājās.

Acis vislabāk par visām sejas daļām parāda to, kā cilvēks jūtas. Kad acis ir dzirkstošas un modras, cilvēks ir enerģisks, labi atpūties un apmierināts. Bet, ja zem acīm ir maisiņi un tumši loki, kā arī ir noslīdējuši acu plakstiņi, var rasties iespaids, ka esat dusmīgs, norūpējies un nelaimīgs. Tad ir laiks padomāt par acu plakstiņu kosmētisko operāciju.

Acu plakstiņu korekcijas operācija

Procedūra: noslīdējuši acu plakstiņi, maisiņi, tumši loki zem acīm tiek likvidēti, izņemot liekos taukaudus, ādu un muskuļaudus ap acīm. Brūces tiek sašūtas ar smalkiem diegiem, kas atstāj gandrīz nemanāmas rētas.

Operācijas ilgums: 1–3 stundas.

Anestēzija: lokālā, kombinējot ar nomierinošiem līdzekļiem, vai vispārējā.

Ārstēšana: ambulatora; vienlaicīgi veicot augšējo un apakšējo plakstiņu korekciju, pacients pirmo pēcoperācijas nakti pavada stacionārā.

Atveseļošanās: lai samazinātu tūsku un zilumu veidošanos, ieteicams lietot aukstas kompreses. Lasīt var jau 2. vai 3. dienā pēc acu plakstiņu korekcijas operācijas, kontaktlēcas var atsākt lietot pēc 2 nedēļām vai vēlāk, alkoholu var lietot pēc 3 nedēļām. Zilumi un tūska saglabājas 2–3 nedēļas. Rētas 6–8 mēnešu laikā pakāpeniski kļūst gaišākas un nemanāmākas, līdz nav saredzamas vispār.

 

Rezultāti: acu plakstiņu korekcijas operācija palīdz izskatīties jaunākam, efekts saglabājas vairākus gadus, reizēm pastāvīgi.

1345
1346
1392
1393
899

Deguna plastika

Kāds izskatās skaists deguns? Pavisam vienkārši – tāds, kas piestāv cilvēka sejai! Tas ir deguns, kas izskatās dabiski un ir harmonijā ar pārējiem sejas vaibstiem. Deguna korekcijas operāciju parasti veic cilvēkiem, kuri uzskata, ka viņu deguns nav pietiekami labs. Ar deguna plastikas procedūru var koriģēt iedzimtus vai pēctraumas defektus, kā arī likvidēt dažādas elpošanas problēmas. Deguna plastikas operāciju, ja vien tas nav nepieciešams, neiesaka veikt agrāk par 14–16 gadiem.

Deguna plastikas operācija

Procedūra: deguna plastikas operācijas laikā iespējams veikt deguna formas korekciju, to samazinot (izņem daļu no deguna kaula un skrimšļa), izmainot degungala vai deguna apakšpuses formu (pārveido un satuvina deguna skrimšļus), sašaurinot nāsis (izņem nelielu daļu audu no deguna bāzes daļas) vai mainot leņķi starp degunu un augšlūpu (izmaina deguna starpsienu).

Operācijas ilgums: 1–2 stundas.

Anestēzija: vispārēja vai lokāla ar nomierinošiem līdzekļiem.

Ārstēšana: parasti viena diena stacionārā.

Atveseļošanās: pēc deguna plastikas operācijas tiek lietots ģipša, metāla vai plastmasas fiksators, kas palīdz saglabāt jauniegūto formu. 7–10 dienu laikā tiek noņemts fiksators un šuves. Tūska samazinās 1–2 nedēļu laikā. Lielāka fiziskā slodze jāierobežo 2–3 nedēļas pēc operācijas, 8 nedēļas jāizvairās no deguna sasišanas vai sauļošanās. Normāls izskats tiek iegūts pēc 1 gada.

Rezultāts: deguna korekcijas operācijas laikā iespējams iegūt vēlamo deguna formu. Efekts ir paliekošs.

Deguns ir elpceļu pirmā sastāvdaļa. Tā funkcijās ietilpst ieelpojamā gaisa sasildīšana, mitrināšana un attīrīšana. Deguna uzbūve nosaka ieelpojamā gaisa daudzumu un līdz ar to ir viens no faktoriem, kas nosaka skābekļa daudzumu, ar kādu tiek apgādāts organisms. Deguna iekšējo struktūru izmaiņas, iedzimtas īpatnības var būtiski ietekmēt šo funkciju, ilglaicīgi radot vispārējas izmaiņas, piemēram, nogurumu, koncentrēšanās trūkumu, miega traucējumus u. c. Tādēļ ir tik būtiski atjaunot normālu deguna iekšējo struktūru pēc traumām, koriģēt anatomiskas īpatnības.

Deguns ir centrālā sejas sastāvdaļa, un tā vizuālās izmaiņas vai defekti piesaista uzmanību un var radīt emocionālu diskomfortu.

Procedūra: deguna rekonstrukcija ietver deguna funkcionālo un/vai estētisko rekonstrukciju. Izvēlētā operācijas taktika atkarīga no pacienta sūdzībām un vēlmēm.

Operācijas ilgums: vidēji 1,5–5 stundas.

Anestēzija: vispārējā.

Ārstēšanās: stacionāra.

Atveseļošanās: pēc operācijas jārēķinās ar lokālu sāpīgumu, apsārtumu, pietūkumu. Sūdzības pakāpeniski mazinās pirmā mēneša laikā. Pēc operācijas var būt nepieciešams nēsāt speciālus deguna tamponus, ģipša pārsējus.

Rezultāts: efekts ir paliekošs.

Jurmala city council
Jomas Street 1/5,
Jurmala, LV - 2015
Phone.: +371 67147905
Fax: +371 67147901
e-mail: guntau@jpd.gov.lv

Executive director Gunta Ušpele
guntau@jpd.gov.lvRegistration details:
VAT Nr. LV40008131781
Bank: A/S Swedbank
SWIFT code: HABALV22
Bank Account: LV33HABA0551023531429

 

You must have Javascript enabled to use this form.